Як вибрати ліжко, щоб гарантовано висипатися?

Хороше ліжко - запорука здорового сну


Кожна людина приблизно третина свого життя віддає сну. Те, де він спить, важливе для його фізичного і душевного стану, а тому дуже важливо вибирати - на чому спати. Хтось спить в ліжку, хтось на ортопедичних матрацах, а хтось і зовсім спить на підлозі просто тому, що звик так спати. Кожен з цих способів сну містить свої принади. Та все ж більшість людей вважають за краще спати в ліжку, а тому говорити ми з вами будемо саме про те, як правильно вибрати собі ліжко.


Що необхідно знати?


Розмір. Сон буде хорошим лише у тому випадку, якщо розміри ліжка співпадатимуть з вашими побажаннями. Вона не має бути занадто вузькою, адже багато людей схильні вночі обертатися уві сні, і впасти на підлогу з вузького ліжка нікому особливо не хочеться. Висота ж ліжка має бути такою, щоб, сівши на неї, ви змогли поставити ноги на землю під кутом 90 градусів, по відношенню до хребта.

Комплект. У комплект ліжка зараз може бути включено багато-багато усього різного - від скриньок до тумбочок, потрібною для естетичних цілей. Гарнітур спальні можна купити і цілком, тоді він дуже добре буде виглядати у вашій спальні, оскільки його предмети гармоніюватимуть один з одним. Та все ж, коли вибиратимете, думайте більше про комфорт сну - це найголовніше.


Основа ліжка. Ваш сон залежить також від основи ліжка, що включає безліч рейок. Вважається, що чим їх більше - тим краще, тому що при їх допомозі ви зможете регулювати жорсткість ліжка. Хтось адже звик спати на м'якому, а хтось, навпаки, бажає твердості і надійності навіть уві сні.

Каркас. Матеріал, з якого виготовлений каркас ліжка, зазвичай буває дерев'яним або металевим, причому ліжка з дерев'яним каркасом - дорожче. Адже вони екологічні, тобто шкоди вашому здоров'ю не завдадуть. Серед дерев'яних найміцніший каркас у тих ліжок, у яких він виготовлений з вільхи порід дерева.


Розмір таких ліжок приблизно 190х80 см У ліжечок знімаються боковинки і дошкільникові в них спати зручно. За рахунок цього збільшується розмір ліжка. Ліжко на нижньому ярусі міняє свій розмір за рахунок збільшення спального місця і перестановки боковинок.


Обдумайте, який варіант зручний саме вам.

Як тільки ви визначитеся з типом ліжка, вибиратимемо деталі, які створюють додаткові зручності.


Матеріал


Найзручніше, коли ліжко зроблене з натуральних матеріалів, наприклад, дерева вільха менш прийнятний матеріал для використання в дитячих ліжечках, оскільки дитина може облизувати і гризти боковинки ліжечка. Металеві вироби дуже жорсткі, якщо дитина ударяється об металеві деталі, то це боляче і шишка забезпечена.


Щоб дитина не з'їдала лак або фарбу, якою покрито ліжко, на боковинки кріпляться силіконові накладки. Звичайна досить однієї накладки на одну боковинку, якщо ліжко стоїть біля стіни. Дитина, стоячи в ліжку, обсмоктуватиме ліжко, спостерігаючи за батьками. Сторона ліжка, яке примикає до стіни, не цікаве для дитини.

Коли Ви купуєте ліжко, обов'язково руками перевірте усі поверхні. Потрібно переконатися у відсутності сколов. Якщо виявили дефект, ліжко потрібно або міняти, або усувати дефект. Тобто робити поверхню ліжка ідеально гладкою щоб уникнути травматизации малюка.


Матрац


По-перше, матрац має бути жорстким, оскільки у дитини тільки формуються вигини хребта. Вони формуються під впливом м'язів. Наприклад, дитина навчається тримати голівку, потім сидіти. Матрац не повинен продавлюватися під вагою дитини.


По-друге, бажано, щоб матрац досить жорстко входив у боковини ліжечка. Ніяких проміжків між матрацом і боковинками ліжка бути не повинно, щоб ніжки крихітки не провалювалися між матрацом і ліжечком.


Бічні стінки


Зазвичай складаються з рейок. Прекрасно, якщо вони відкидаються, щоб можна було, не перегинаючись через них, класти малюка в ліжечко.

Аксесуари


Бампер покликаний захистити малюка від ударів об ліжечко при перевертанні з живота на спину і назад. Для новонародженого малюка бампер не потрібний, оскільки малюк самостійно обертатися ще не уміє. І за бампером малюка видно гірше. Якщо ж підрощена дитина багато часу проводить в ліжечку, крутиться в ній, ударяється об рейки, то купуйте бампер. Якщо ж малюк в ліжку тільки спить, то у бампері нужди не буде зовсім. Я б рекомендувала купити бампер в міру необхідності. Ще раз повторюю, не усім він потрібний.


Вибираючи матрац, пам'ятаєте:


Матрац складається з трьох головних елементів. Оббивка з тканини буде першою серед них, оскільки вона служить з'єднанням усіх частин матраца. Другим буде наповнювач, завдяки якому забезпечується м'якість і вбирання вологи тіла людини. Ну а третій елемент - це пружини, які відповідають за пружність і міцність матраца. Чим більше пружин, тим краще це для виробу.

Матрац не має бути занадто твердим, але і рихлим він також не має бути, оскільки ми усі знаємо: спати на занадто м'якому - завдання, неможливе навіть для найзапеклішого соні. Крім того - поперек кожен ранок нагадуватиме вам про неправильний вибір. А ось занадто твердий матрац може викликати у людини проблеми з осанкою. Сколіоз. Щоб визначити потрібну твердість матраца, треба на нього лягти і спробувати просунути свою долоню під спину. Якщо долоня проходить занадто легко або не проходить зовсім, означає матрац вам не підходить. Треба щоб долоня проходила важко. В цьому випадку матрац збереже вам хребет, що, як ви розумієте, дуже важливо.

Матеріал, з якого виготовлений матрац, може бути синтетичним, але може бути і натуральним. Тут все залежить від того, наскільки ви здорові. Якщо у вас немає ніяких аллергий на натуральних наповнювачів, тоді, звичайно, треба узяти матрац, виготовлений з натуральних матеріалів, але якщо алергія у вас все ж є, проконсультуйтеся у продавця із приводу


гіпоалергенної синтетики і візьміть собі матрац з поролоном або латексом усередині.


Перш ніж купувати матрац, випробуйте його. Ваша мета в цьому випадку - упізнати його пружність і жорсткість. Не посоромтеся міняти позу на ту, в якій ви зазвичай спите. Ваш вибір занадто серйозний, щоб віддавати його на волю випадку. Саме так досвідчений купувати визначає якість необхідного матраца.

Ліжко має бути м'яка і зручна, щоб ці якості максимально трималися ваших нових меблів, обов'язково дотримуємося правил відходу за головним елементом - матрацом.


Ми вже писали, як вибирати ліжко, як засновувати свій вибір на тип матраца. Тому замовте ліжко саме на основі наших рад, щоб в ній був максимально зручний матрац. Зовнішній вигляд ліжка не робить сон краще, тільки матрац диктує, які нас відвідуватимуть сни. Тому тепер нове актуальне питання, як доглядати за новим ліжком, а зокрема за новим матрацом.

Нова купівля повинна обов'язково притертися усередині і це повинно відбуватися рівномірно. Поліпшити цей процес можна шляхом перевертання. Раз в дві неділі упродовж трьох місяців перевертаємо свій новий матрац. Це допоможе рівномірно притертися пружинам. Після цього терміну перевертаємо 3-4 рази в рік, при цьому завжди робимо не лише переворот відносно горизонтальної площі, але і вертикальною. Кожен поворот, це заміна на протилежні частин матраца верх-низ і ноги-голова. Це максимально ефективно позначиться на стабілізації пружинних блоків, які є кістяком пружинної системи ліжка.


Далі пам'ятаємо, що більшість матраців призначена для лежання і сидіння, тобто скакати на нім не рекомендується. Складати, гнути матрац теж протипоказано за винятком моделей, які мають таку можливість.

І остання порада з нашої невеликої підбірки, матраци не можна мочити. Чищення має бути суха, будь-яке попадання вологи зіпсує вам ліжко. Дотримуючись усіх рад, що вище стоять, матрац довгий час служитиме вам, і ваше ліжко буде найприємнішим місцем в квартирі. Рад мало, і вони досить прості і невимушені, тому виконати кожного цілком можливо.

Модули для Опенкарт (Opencart) всех версий!