Правила Здорового та Міцного сну, скільки спати щоб виспатися

Правила Здорового та Міцного сну, скільки спати щоб виспатися
Правила Здорового та Міцного сну, скільки спати щоб виспатися
20.12.2021

Основні правила сну.

 

Уві сні організм людини має властивість відновлюватися, набирається сил та енергії для наступного дня. Але в сучасному світі справа така, що часто динамічне життя, стреси на роботі, навчанні, побутові проблеми сприяють порушенню сну. Багато вчених - дослідники вивели два види сну, повільний і швидкий. Швидкий сон бере гору над повільним, і вранці у вас залишається відчуття втоми та нездужання.


Фахівці вигадали кілька основних правил для того, щоб повернути здоровий і повноцінний сон. Вам зовсім не потрібно приймати препарати і ліки або звертатися до лікарів - часто досить переглянути своє харчування, облаштувати зручне спальне місце і психологічно налаштуватися на відпочинок.


Що потрібно знати про швидкий і повільний сон?


Існує два періодичні цикли - фаза швидкого сну і фаза повільного сну. У період швидкого сну мозок дуже активно працює, робить аналіз всього, що з вами сталося за день, серцебиття може бути більш частим, ніж звичайно, а очі швидко рухаються. Після того як ви прокинулися в пам'яті зберігаються всі сни та образи, що ви бачили.


Фаза повільного сну має старт регенераційних процесів. Під час роботи мозку формуються сигнали. Ці сигнали вказують на слабкі місця, які вимагають відновлення. Середня тривалість повільного сну близько двох-трьох годин, після цього приходить на зміну фаза швидкого сну. Під час глибокого сну серцебиття та дихання стає повільним, досягає максимального розслаблення м'язів тіла. Головний вплив на самопочуття та загальний стан виявляє глибокий сон як збільшення його тривалості.


Існує методика, яка допомагає максимально виспатися за короткий час - поліфазний сон. Людині потрібно і навіть потрібно лягати спати через певний час, при цьому тривалість відпочинку повинна становити не більше півгодини. Сам метод спірний, але ті, хто їм користується, стверджують, що їм вистачає до трьох годин на добу для того, щоб повністю відновиться.


Як виспатися і набратися сили?

Є безліч різних способів як збільшити повільний сон, і кожен з нас вибирає що йому більше підходить. У сучасній науці виділяють три етапи сну:


1. Коли ви засинаєте. Організм людини готується до відпочинку, знижується чутливість, уповільнення біологічних процесів. У той же час варто максимально розслабитися, відволіктися від думок і проблем, повністю віддавшись почуття спокою.

2. Повільний сон – відновлення організму. У перші десять - п'ятнадцять хвилин ще організм спить, після переходу в легку стадію - зберігається слух, але свідомість відключається. Через двадцять-тридцять хвилин настає глибока стадія повільного сну.

3. Швидкий сон. Характеризується барвистими снами. Мозок продовжує обробляти інформацію, яку він отримав протягом дня. Намагайтеся думати про позитивне, щоб з легкістю увійти в глибоку фазу.


Як повернути глибокий сон?

Фахівці радять вибрати найкращий час для сну, спираючись на власні відчуття. Деяким людям набагато простіше заснути рано, інші не хочуть спати раніше за півночі. Це залежить від особливостей організму, біоритмів. Для відновлення сну рекомендується:

Дотримуватись графіка. Оптимальний час для дорослої людини – 10-11 вечора, тривалість сну має становити щонайменше 7-9 годин.

Дихати свіжим повітрям. Двадцятихвилинна прогулянка на повітрі перед сном діє аналогічно до легкого снодійного. Альтернатива – тепла ванна кімната з заспокійливими травами.

Зручне спальне місце. Важливо підібрати добрий матрац, подушку оптимальної висоти.

Провітрювання. У спальні має бути не дуже спекотно, не холодно. Температура, що сприяє гарному відпочинку – 17-19 градусів тепла. Перед сном бажано відкрити вікно чи балкон, провітрити приміщення.

Виключіть каву, алкогольні напої у вечірній час.

Модули для Опенкарт (Opencart) всех версий!